You are currently viewing #wtorkizcera Na czym polega męska pielęgnacja skóry ?

#wtorkizcera Na czym polega męska pielęgnacja skóry ?

SKÓRA MĘSKA, czyli co, jak i gdzie 🙂

Gdzie Ci mężczyźni… W moim pierwszym poście #wtorkizcerą co nieco już napomknęłam, ale dzisiaj… Dziś w temat się zagłębiamy!

Bo przecież każdy na temat siebie, swojej skóry wie ( i powinien wiedzieć) najwięcej :).

Panowie! Panie! Jaka jest między nami różnica? Różnic strukturalnych między kobietą  a mężczyzną praktycznie się nie dostrzega… ale jest coś, co wiedzieć musisz – skóra męska jest znacznie grubsza i tłustsza niż żeńska.

Jak to z Wami mężczyznami jest? Charakterystyka skóry męskiej:

  • nawilżanie skóry – regularne (skóra zawiera więcej gruczołów łojowych – co więcej, są one większe niż u kobiet);

! U mężczyzn rzadko występuje skóra sucha !

  • ZWYKLE nie jest ona szczególnie wrażliwa – lepiej toleruje produkty o wyższym pH oraz urazy mechaniczne, np. spowodowane goleniem.
  • starzenie się skóry męskiej następuje później niż u kobiet – zmarszczki pojawiają się później, ALE… są znacznie głębsze.

Panowie! Trądzik – przywilej młodych chłopaków 🙂

Jakie kosmetyki mam wybrać?

Podstawa. Dobre oczyszczenie i stonizowanie skóry.

ZWYKLE najlepszym wyborem będą żele do mycia twarzy. A taki dla kobiet też mogę? Wybieraj ten produkt, który będzie najlepszy dla Twojej skóry! Możesz wszystko :)!

UWAGA! Nie każda skóra lubi zapach – w dużej mierze właśnie tym różnią się kosmetyki dla kobiet i mężczyzn.

TONIK – to sprzymierzeniec każdej skóry. Stosujesz po każdym kontakcie z wodą – przywraca skórze odpowiednie pH :).

Golenie, czyli rytuał każdego mężczyzny

Golenie towarzyszy Ci „od zawsze”. Masz na to sprawdzone sposoby. A ja dziś zwracam uwagę na stosowanie produktów jednorazowych, które rzeczywiście użyte raz – zaoszczędzą Ci wyprysków czy stanów zapalnych.

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ DO GOLENIA ?

  • kremy piankowe (roztwór 40%-60% mieszaniny stearynianów sodu i potasu; perłowy wygląd – wszystko dzięki niecałkowitej neutralizacji kwasu stearynowego oraz niecałkowitemu rozpuszczeniu mydeł stearynowych. Dodatek sorbitolu czy glicerolu – efekt nawilżający);

Skład pianek może być wzbogacony (ZWRACAJ NA TO UWAGĘ) o substancje o działaniu przeciwzapalnym (alantoina, alfa-bisabolol). Ich pH jest zawsze wysokie – bliskie 10! Ich codzienne używanie może spowodować podrażnienie;

  • pianki w aerozolu – emulsje O/W (olej w wodzie), których emulgatorem jest zwykle stearynian trietanoloaminy. Pianka powstaje poprzez rozprężający się u ujścia płynny gaz;

Dodatek substancji lipofilowych, np. pochodnych lanoliny lub oleju kokosowego w fazie tłuszczowej, a także niższe pH ok. 8, przyczyniają się do MNIEJSZEGO DRAŻNIENIA SKÓRY niż kremy piankowe :);

  • niepieniące się kremy do golenia – emulsje O/W o klasycznym składzie podobnym do pianek w aerozolu;

I tu również – dają MNIEJSZY EFEKT PODRAŻNIENIA przy regularnym stosowaniu.

Ogolony. Co dalej?

Możesz użyć: toniku, emulsji i żelu :).

Tonik – oprócz przywracania skórze pH w większości przypadków, jest na bazie alkoholu w połączeniu z gliceryną i mentolem ( typowo MĘSKIE POŁĄCZENIE ). Może zawierać również  antyseptyki, np. triklosan, witaminy (E, F), środki przeciwzapalne (azulen, alantoina) i składniki nawilżające.

Emulsje typu O/W o klasycznym składzie – zawierają składniki natłuszczające (pochodne lanoliny lub oleju rycynowego, masła karite).

Żele to zwykle roztwory wodno-alkoholowe na bazie pochodnych celulozy. Zawierają substancje o działaniu anti-age i niekiedy filtry słoneczne.

Oczywiście! Formuły kremowe również się pojawiają, ALE… niewiele firm oferuje kremy dedykowane panom. Dlaczego? WIĘKSZOŚĆ MĘŻCZYZN nie lubi tego poczucia, uczucia… Halo! Mam coś na twarzy! 

Produkty hamujące krwawienie – kamień ałunowy oraz sztyfty homostatyczne. Pamiętaj, że produkty te posiadają niske pH, dlatego mogą powodować WYSUSZENIE SKÓRY. Nie nadużywaj ich :)!

Co robić gdy skóra szczypie, swędzi i często jest zaczerwieniona ??

– unikaj produktów na bazie alkoholu;

– stosuj toniki bez alkoholu (albo co tam! zamień je na emulsję);

– do golenia używaj niepieniącego się kremu lub pianki (o pH bliskim 6).

a na koniec .. Kilka dobrych rad dla PANÓW

Nie wstydź się chodzić do gabinetu i smarować dłonie kremem. Gwarantuję Ci że każda kobieta lubi gdy mężczyzna jest ogolony zadbany i ma dłonie miłe w dotyku. 
Pracując w gabinecie miałam mnóstwo klientów Panów, których zwykle na początku wysyłała do nas żona – potem okazało się że to wcale nie takie straszne : )

Oczywiście czasami Panowie przychodzili dla świętego spokoju , np. raz miałam sytuację gdy żona zapisała swojego męża na regulację brwi ( nikt tego nie lubi 🙂 ) i pamiętam, jak dziś jak pan dzielnie zniósł regulację po czym pokazuję mu lusterko a on mówi że i tak nie widzi różnicy jednak upewnił się czy jego żona na pewno ją zobaczy.. haha 🙂 to było zabawne ale do czego zmierzam – Panowie lubicie jak kobieta jest zadbana, wydepilowana itd. Jak to się mówi ? „Kij ma dwa końce” ? dlatego GWARANTUJĘ CI że każda kobieta ucieszy się z takiego dbającego o siebie mężczyzny czy wspólne wieczorne spa 🙂 
Mój mąż też to pokochał od początku, teraz to ja się trochę buntuję bo teraz domaga się zabiegów na twarz niemalże raz w tygodniu 🙂 

Pomyslałam, że ten post może być dla Ciebie przydatny zwłaszcza że WALENTYNKI zbliżają się wielkimi krokami – możesz zaskoczyć swoją kobietę np. wspólnym zabiegiem na twarz czy ciało ? Myślę że każda z nas na pewno byłaby zachwycona takim prezentem 🙂 

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn